Obi-Wan Kenobi (2022)
2022 Obi-Wan Kenobi 2022, odcinek 2
odcinek Obi-Wan Kenobi (2022)

Część II

Part II 39m
6,5 2 004
oceny
6,5 10 1 2004
Obi Wan Kenobi
powrót do forum 2 odcinka

Właśnie oglądnąłem sobie pierwsze dwa odcinki. Ogólnie, wrażenia pozytywne, nie spodziewałem się tu Lei, ale rozumiem, że miała być takim trochę MacGuffinem, żeby Obi ruszył się z miejsca.

1 - Odcinek. Fajne pokazanie codziennego życia, mimo wszystko trochę design Wielkiego Inkwizytora zawiódł. Mimo wszystko w pierwszym odcinku Reva całkiem fajna, było już pokazanie jej ciągoty do większej potęgi. Trochę mnie zaskoczyło, jak powiedziała, że Obi z jej ojcem walczył w wojnach klonów i myślałem, że chodzi o Anakina. Ale na szczęście, nie zrobili z niej wszystkowiedzącej... jeszcze.

Owen Lars całkiem ok, chociaż nie wiem dla kogo nie mówił o Obi Wanie. Ale rozumiem, znał ojca, więc w porządku.

Cały wątek Lei jest komiczny, lecz potrafiłem go jakkolwiek przetrawić. Jego początek w miare ok, jak odpyskowała kuzynowi, Bail też spoko. Ale porwanie, ło panie. Jakie profesjonalne ślizgi robiła i 2 dorosłych łowców nagród nie potrafiła dogonić małej dziewczynki? No ok...

Odcinek - 2. Z tym jest gorzej. Fajne pokazanie planety, przypominało to niższe poziomy Courscant z Wojen Klonów. Ucieczka Obi Wana, ok, lecz wątek, że Leia się go boi, trochę xD.
To był taki standardowy wątek, jak jest porwanie. Reeva czekająca sobie na dachu i widząc dwa strzały, wie, że to Obi wan. To nie tak, że ktoś inny mógł się strzelać.

Albo akrobacje Reevy, które są zupełnie niepotrzebne, jeśli chodzi o świat, ale wizualnie w porządku. Że ten fałszywy Jedi pomógł, to w sumie fajne, tak myślałem, czy ktoś nie wykorzystał by technologii, żeby takiego udawać.

No i dochodzi do momentu, który mnie zaskoczył i trochę zawiódł. Reeva goniąca Obi Wana i mówiąca mu, że Anakin Skywalker żyje. COOO? A to nie było tak, że tożsamość Vadera jest trzymana w tajemnicy. Jakim prawem jakiś podrzędny Inkwizytor powinnien ją znać. I co się stało z Wielkim Inkwizytorem?!? Przecież on dalej żyje, do końca sezonu 1 Star Wars Rebeliantów. I Wielki Inkwizytor nie był w stanie przewidzieć takiej rzeczy?!?

A więc, na razie w porządku, kilka momentów fajnie, ale czasami logika spada. Boję się tylko, że zrobią z serialu Kenobi, serial Reeva

ocenił(a) serial na 5
HqerRupert

Inkwizytor przeżył pewnie.

Smok_Eustachy

Hm, mam nadzieję.
Podczas oglądania myślałem też, że może to była jakaś wizja, którą wywołał Inkwizytor, ale nic nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 4
Smok_Eustachy

Jedyna osoba która nie przeżyła ciężkich ran zadanych w brzuch w tej sadze to Qui-gon. Ale Anakin musiał stracić ojca a zyskać brata aby stało się to co się stało.

ocenił(a) serial na 8
HqerRupert

Wątek małej Lei najlepszy. Wślizgi robiła?
A co to jest? Pan Tadeusz czy Gwiezdne Wojny? Trochę dystansu ;)

ocenił(a) serial na 8
HqerRupert

Mogę się mylić, ale to co mnie się w Lei nie spina to jej wygląd z wiekiem. Wygląda, biega i mówi jak 4 latka a lat ma 10.... Ale poza tym serial świetny :))

ocenił(a) serial na 4
HqerRupert

Reva mowila o senatorze Organa I ze to z nim Ben walczył razem w wojnach klonów. O jej przeszłości nie wiemy nic, ale pierwsza scena serialu wg mnie sugeruje ze była jednym z młodych adeptów jedi na coruscant której udało się uciec.

Co do wątku Lei to wg mnie jedyne co trzyma ten serial powyżej średniaka jak na chwile obecna. Wszytko inne jakieś takie byle jakie…
Liczę ze to tylko wolny poczetek.

HqerRupert

Miałem tą samą uwagę co do wiedzy kim jest Darth Vader przez byle inkwizytora. Choć wiedzę Reevy można tłumaczyć tym, co mówi o szukaniu informacji w archiwach. Może znalazła kilka faktów i poukładała je w całość. Mimo wszystko nie podobało mi się to.

HqerRupert

Jeśli piszesz już takie wypociny to oznaczaj taki wątek jako "spojler"...

użytkownik usunięty
HqerRupert

nie spoileruj śmieciu

użytkownik usunięty

Czy jesteś pewien, że za spojlerowanie należy się komukolwiek epitet "śmieć"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones