John WilliamsI

John Towner Williams

8,8
29 101 ocen muzyki
powrót do forum osoby John Williams

Proszę Was o to, abyście podali 5 Waszych ulubionych motywów przewodnich stworzonych przez najlepszego kompozytora muzyki filmowej. Oto moja piątka:
Motyw z...
1 - Gwiezdne wojny
2 - Indiana Jones
3 - Park jurajski
4 - Lista Schindlera
5 - Harry Potter

General_Maximus_2

1. Gwiezdne wojny
2. E.T.
3. Harry Potter
4. Indiana Jones
5. Park jurajski

General_Maximus_2

1. Star Wars
a.) Main Title
b.) Imperial March
c.) Fortress Battle
d.) Duel of The Fates
e.) Across The Stars
f.) Battle of The Heroes
(...) ;)
2. The Lost World Theme
3. Hedwig's Theme
4. Jurassic Park Theme
5. Hymn to The Fallen (to nie tamat i na dodatek pojawia się tylko na napisach końcowych ale jest świetny)
itd...

General_Maximus_2

1-Lista Schindlera
2-Imperial March
3-Szczęki
4-1941
5-Park Jurajski/Indiana Jones (poszukiwacze...)

blackie

1. "A.I. Sztuczna Inteligencja" (nie ma co mówić, ten soundtrack to dla mnie największe osiągnięcie Williams'a)

2. "Lista Schindlera"

3. "Gwiezdne Wojny" - właściwie wszystkie części (zwłaszcza "Atak Klonów")

4. "Amistad"

5. "Szeregowiec Ryan"

Antalix

Oj dużo. Nie będę numerować, bo nie potrafiłabym powiedzieć, który mi się najbardziej podobał,
"E.T." ; "A.I. sztuczna inteligencja" "Indiana Jones( genialny motyw przewodni)" Szczęki (samego filmu nie widziałam, bo nie lubię horrorów, ale kto by nie słyszał :))" ; "Złap mnie jeśli potrafisz" i "Harry Potter".
To te co mi teraz przyszły do głowy, ale Williams wogóle ma genialną muzykę.

Mrs__Silas

1. Szeregowiec Ryan - motyw przewodni z tego filmu totalnie mnie urzekl.
2. Saga gwiezdnych wojen - stara bo ST z tej nowej nieszczegolnie mi sie spodobal; mam na mysli glownie Imperium Kontratakuje (wspanialy marsz imperialny i muzyke, ktora leciala w koncowych ujeciach gdy Luke znajdowal sie na pokladzie fregaty Nebulon-b)
3. Indiana Jones.

Musze w tracic przy tym maly komentarz. Wg mnie Williams pomimo posiadania bezdyskusyjnego talentu nie jest najlepszym kompozytorem. Jego muzyka jest czasami zbyt nadeta i bez charakteru. Williams jest troche przereklamowany; wole Zimmera i Morricone.

RipperJack

Też od jakiegoś czasu wolę Zimmera, jego muzyka robi na mnie większe wrażenie. Morricone też jest super, ale Zimmer jest na pierwszym miejscu, uwielbiam taką ciężką, często mroczną muzykę. I to nic, że czasami fragmenty jednego tematu brzmią zbyt podobnie do innego, każdy kompozytor się czasem trochę powtarza.
Ale i tak mój ulubiony temat to "Marsz Imperium", za który zawsze będę podziwiać pana Williamsa. W ogóle za całą muzę do GW, także tych nowych.

General_Maximus_2

1. Star Wars: (szczególnie z "Imperium.." a z nowych części utwór "battle of the heroes"
2. Skrzypek na dachu!! (jak mogliście o tym zapomnieć:(( )
3. Park Jurajski
4. Indiana Jones

użytkownik usunięty
General_Maximus_2

1. March Imperial
2. Back To The Future
3. Cath Me If You Can
4. Jurrasic Park
5. Pozostałe :P

General_Maximus_2

1. Indiana Jones- nie tylko najlepszy, ale słyszałam również grany na żywo :)
2. Gwiezdne wojny
3. Park Jurajski
4. Harry Potter
5. Szczęki

Tender_L

może rozwinąłbyś to zdanie, ze słyszeniem motywu Jones'a na żywo - co? Byłeś na koncercie Williamsa?

General_Maximus

Nie, aż taka zaszczytna okazja mnie nie spotkała (ale byłam na innych koncertach muzyki filmowej)..... Kilka lat temu w Warszawie byłam na obchodach święta wojska polskiego i ten marsz z Indy'iego był właśnie grany. Naprawdę, muzyka filmowa świetnie brzmi na żywo.

General_Maximus

Nie, aż taka zaszczytna okazja mnie nie spotkała (ale byłam na innych koncertach muzyki filmowej)..... Kilka lat temu w Warszawie byłam na obchodach święta wojska polskiego i ten marsz z Indy'iego był właśnie grany. Naprawdę, muzyka filmowa świetnie brzmi na żywo.

Tender_L

Ale jaja Koper. Niezłe zamieszanie żeś wywołał. A tak ZUPEŁNIE na marginesie posłuchajcie utworów skomponowanych przez Morricone do Kill Billa 2 (są chyba 3 na płycie) :D

General_Maximus_2

Motywy przewodnie Williams wszędzie ma doskonałe:) Zdecydowanie jednak najwięcej genialnych utworów jest na soundtrackach z Gwiezdnych Wojen (zwłaszcza "Zemsta Sithów")! No i motyw chyba najbardziej rozpoznawalny w historii muzyki filmowej:)

Vianne

Ogólnie Williams to sredni kompozytor , jego sciezki dzwiekowe są przeciane na kazdym kroku ( Star wars , Lista Schindlera itd ) , jego kompozycje są zwykle na jedno kopyto ( ciągle te Wagnerowskie inspiracji od których można już do głowy dostac ) , i choc nie jest kompozytorem złym to do takich gigantów jak Morricone czy Barry mu daleko

szarlotka_

Fakt , Williams to kataryniarz który jedyne co potrafi robic to nabijac portfel i słuchac wagnera

Pignon

moze Maricone xD fakt faktem, ze w mojej opinii do Ennio mu kawalek, ale ze jest sredni? Williams to ikona, i nie mozna mowic o jego tworczosci, ze jest nudna, przeciez kazdy z nas a takze z ludzi, ktorzy malo interesuja sie filmem, rozpozna po kilku sekundach motywy przewodnie ze Star Wars czy Indiany (no bo powiedzmy ze to sa najbardziej znane filmy masowe xD a muzyka do nich jest najbardziej popularna )

Pignon

Tak, tylko zdaje mi się, że temat został założony głównie ze względu na fanów Williamsa, więc nie wiem skąd się biorą takie kompletnie nie na temat opinie, załóżcie sobie nowy temat "porównawczy" i tam się produkujcie, a tu nie zaśmiecajcie.
Tak samo "parada" Kopra (albo raczej: 'Kopru' hehe) była wyjątkowo żałosna.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ido_Destrudo

1-Gwiezdne Wojny oczywiscie
2-Indiana Jones wpada w ucho
3-Szczeki

Conan ma swietna muze,ale to chyba nie jest John Williams

Ido_Destrudo

nie wiem czy wiesz, ale poza Star Wars i Supermanem, reszta podanych przez ciebie tytułów i motywów z nich nie została skomponowana przez Williamsa.

General_Maximus

Masz racje heheheh niektóre podane przez ze mnie film nie dotycza wogóle williamsa. Ale jesli chodzi o TERMINATORA to wiem, że on napisał na 99% jej oryginalną wersję, póżniej były one mixowane i modernizowane przez innych autorów.

General_Maximus_2

1. Indiana Jones (ostatnia krucjata)
2. Lista Schindlera
3. HP & Home Alone (a co!)
4. GW
5. E.T.

użytkownik usunięty
General_Maximus_2

1. zdecydowanie Park Jurajski (Theme From Jurassic Park i Welcome To Jurassic Park powalają mnie zawsze, a przy tym pierwszym to nawet łezka się zakęci czasmi :), to absolutne apogeum formy pana Williamsa jak dla mnie)
2. Gwiezde Wojny
3. Szeregowiec Ryan (jak już pisano: Hymn To The Fallen -) świetny)
4. Indiana Jones
pozostałe już nie robią na mnie takiego wrażenia, choć muszę przyznać, że na pewno wszystkich nie słuchałem

General_Maximus_2

1. "Harry Potter" - Hedwig's Theme

2. "Lista Schindlera"

3. A.I. Sztuczna Inteligencja"

4. "Amistad"

5. "Szeregowiec Ryan"

Vifdor

1. Gwiezdne Wojny
2. Harry Potter
3. Jndiana Jones

:)

General_Maximus_2

1. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith - "Anakin vs Obi-Wan"
2. Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back - "Imperial March"
3. Jurassic Park - "Jurassic Park Theme"
4. Star Wars Episode I:The Phantom Menace - "Duel of the Fates"
5. Hook - "Hook Theme"

Ade_Er

1. Wyznania Gejszy
2. Star Wars
3. Harry Potter
4. Indiana Jones
5. Park Jurajski

A 5 ulubionych utworów:
1. Memoirs Of A Geisha - "Becoming A Geisha"
2. Memoirs Of A Geisha - "Going To School"
3. Star Wars - "Forbidden Love" (to "Atak Klonów")
4. Harry Potter - "Hedwig's Theme" (oh, wspomnienia z 3 klasy, kiedy to po raz pierwszy usłyszałam :P)
5. Star Wars - "Imperial March"

Ade_Er

1. Star Wars^^
2. Jurrasic Park
3. Indiana Jones
4. Szczęki

General_Maximus_2

1. Gwiezdne Wojny
2. Lista Schindlera
3. Amistad
4. Urodzony 4. Lipca
5. Park Jurajski

Piec to za malo ...

Maddox

1. Gwiezdne wojny II: Atak Klonów
2. Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów
3. Gwiezdne wojny I: Mroczne Widmo
4. Park Jurajski
5. Harry Potter i Więzień z Azkabanu
Według mnie John William to najlepszy kompozytor, a jego muzyka do gwiednych wojen to majster sztyk. Jeszcze dwa albo trzy lata (maksymalnie cztery) i Williams bedzie miał 50 nominacji do oscara.

użytkownik usunięty
Stefan_Mirecki

1. Star Wars
2. Indiana Jones
3. Lista Schindlera
4. Indiana Jones
5. Jurrasic Park

General_Maximus_2

Amistad
Patriota
Szeregowiec Ryan
Lista Schindlera
Gwiezdne Wojny

General_Maximus_2

1 - Harry Potter
2 - Gwiezdne Wojny
3 - Park Jurajski
3 - Powrót do Przyszłości
4 - Szczęki
5 - Indiana Jones


Najbardziej jednak podoba mi się muzyka do Harrego Pottera. Muzyka świetnie podkreśla klimat filmów o Harrym Potterze. Słuchając np. utworu "The Arrival Of Baby Harry" (chodzi mi o sam początek) niemal widzimy ciasne, zamglone i tajemnicze Londyńskie ulice w bezksiężycową noc. Muzyka Johna Williamsa jest po prostu świetna.

General_Maximus_2

Oczywiście Pan John Williams to najlepszy kompozytor na świecie!!!!!!
1- Najlepsza saga na świecie - Gwiezdne Wojny!!!!
2- Harry Potter
3-Indiana Jones
4-Powrót do przyszłości
5-szczęki

General_Maximus_2

1-Gwiezdne Wojny
2-Harry Potter
3-Lista Schindlera
4-Indiana Jones
5-Park Jurjski

General_Maximus_2

1. Gwiezdne Wojny
2. Harry Potter 1-3
3. Indiana Jones
4. Jurassic Park
5. Superman

General_Maximus_2

Szczególnie podobała mi sie muzyka z trzeciej części Harry'ego Pottera!!!!Naprawde świetny kompozytor!!...;)

General_Maximus_2

1-Park Jurajski
2-Star Wars
3-Indiana Jones

Bloody_Hell

Dziwne, że nikt nie wspomniał wcześniej o marszach z 1941 i Midway, dla mnie są one tak samo charakterystyczne jak marsz łowców ;)
Aha, 5 to zdecydowanie za mało
1. Gwiezdne Wojny (takie utwory jak hologram/binary sunset, emperor's throne room, light of the force, duel of the fates, across the stars, battle of the heroes, no i rzecz jasna główny temat i marsz imperialny)
2. Indiana Jones (riders march)
3. 1941 (marsz tytułowy)
4. Midway (jak wyżej)
5. Szeregowiec Ryan (Hymn to the fallen, revisiting normany, omaha beach)
i wiele innych...

General_Maximus_2

Szczęki ;-) ten motyw jest boski :D (tam dam dam dam hehe :))

baby_blue2

Absolutnie najlepszy motyw przewodni skomponowany przez Johna Williamsa pochodzi z filmu "Lista Schindlera". I to byłoby na tyle.

La_Pier

zgadzam się w 1000000000%

General_Maximus_2

1 - Gwiezdne wojny
2 - Harry Potter
3 - Indiana Jones
4 - Park jurajski
5 - Lista Schindlera

General_Maximus_2

1. Gwiezdne Wojny jako całość m.in. Main Title, Imperial March, Duel of The Fates, Across the Stars, The Force Theme...
2. Superman :)
3. Kevin sam w domu
4. Indiana Jones
5. Lista Schindlera

Pierwsze trzy miejsca są dla mnie niezaprzeczalne, reszta jest wybrana trochę losowo bo równie dobrze mógłbym podać np. Szczęki, 1941, E.T., Imperium słońca, Park Jurajski, Harry Potter lub Wyznania Gejszy... :)

paulsparrow

1. Gwiezdne Wojny (motyw przewodni i The Imperial March, który jest w zasadzie motywem przewodnim Epizodu V)
2. Park Jurajski
3. Indiana Jones
4. Szeregowiec Rayan
5. Siedem Lat w Tybecie

Koleś w zasadzie stworzył znaczną większośc najbardziej rozpoznawalnych motywów filmowych jakie istnieją. Tu akurat zostałem ogranicznony do 5 pozycji (jak my wszyscy :P ) ale nie zapominajmy też o skrzypku na dachu, Liście Shindlera, Szczekach, świetnym motywie przewodnim z JP2 - The Lost World, Imperium SŁońca i mnóstwie innych świetnych melodi Williamsa. Z pewnością tworzy on najbardziej charakaterystyczną i klimatyczną muzykę spośród wszystkich kompozytorów filmowych.

General_Maximus_2

1. Star Wars
2. Harry Potter
3. Indiana Jones
4. Back to the Future
5. Jurassic Park

Pawel_Tasior

"Back to the future" to nie Williams

1. "Star Wars"
2. "Indiana Żons"
3. "Jurassic Park"
4. "Superman"
5. "Jaws"

_Andrzej_

1. Indi!
2. Star Wars
3. Superman
4. Szczęki
5. Jurassic Park

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones