John WilliamsI

John Towner Williams

8,8
29 101 ocen muzyki
powrót do forum osoby John Williams

Dla mnie życie bez niego było by niczym. Gwiezdne Wojny bez niego by nie żyły tak samo jak Indiana Jones, E.T, czy Park Jurajski oraz wiele innych filmów. Harry Potter był by nudnym filmem którego by nawet nastolatki nie oglądały. On jest połową świata jak Zimmer i Danny Elfman!!!

Pozdrawiam fanów STAR WARS i sory za błędy jak jakieś są.

MrSebkoss_filmaniak

Jak pewnie każdy z jego fanów chciałbym mieć w życiu mozliwość pogratulowania i podziekowania temu człowiekowi za TAKĄ muzykę. Ta różnorodność i umiejętność wczucia się w klimat niczym aktor do roli filmowej jest zdumiewająca. Długo nie potrafiłem docenić muzyki do E.T. dziwiłem się czemu to akurat ta partytura, a nie Raiders march z Indiany Jonesa albo scieżka dźwiękowa z Imperium Kontratakuje dostała nagrodę oscar w latach 80-tych i dopiero w tym roku potrafiłem wyczuć, że Williams w tej kompozycji ukazuje trudność w byciu dzieckiem, konkretnie opowieść o relacjach Elliota z przyszem z kosmosu, wydobywa ze słuchaczy to zagłuszone od wielu lat dziecko i możłiwosć powrotu do tego pozornie odległego etapu naszego życia i wzruszenia jakie temu towarzyszy. Podobną siłę i klimat ma stworzona niemal dekadę później muzyka Hansa Zimmera do Króla Lwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones