John WilliamsI

John Towner Williams

8,8
29 101 ocen muzyki
powrót do forum osoby John Williams

Uważam, że Pan Williams został niedocienony w 2004 roku.Chodzi mi tutaj o muzykę do Harrego Pottera i Więżnia Azkabanu.Uważam, że to jego najlepsza muzyka.Niestety Oscara dostał Pan Shore co dla mnie jest niezrozumiałe.Dostał Oscara za to samo.Taka muzyka była w 1,2 i 3 Władcy pierścieni, oczywiście nie mówię, że jest zła ale to trochę jak odgrzewany kotlet, jak kolejna część FIFY.Kto ma takie samo zdanie lub inne niech komentuje.Czekam z niecierpliwością

sil8

Oscara za rok 2004 w kategorii muzyka filmowa otrzymał Jan A.P. Kaczmarek, za "Marzyciela". Władca Pierścieni Powrót Króla miał premierę w 2003. A czy Harry Potter 3 był najlepszą myzką Williamsa... On stworzył tyle świetnych partytur, że cieżko wybrać najlepszą. A czy Kaczmarek zasłużył wtedy na oscara, nie wiem, nie znam jego partytury.

Vasq

No to może się pomyliłem.Przepraszam, że uraziłem Pana Kaczmarka i zgodzę się, że Pan Williams miał wiele świetnych partytur np.Indiana Jones, Sczęki,Lista Schindlera.Ale ja osobiście uważam, że partytura do gwiezdnych
wojen nie jest taka boska jak niektórzy sądzą, ale to tylko moja opinia

sil8

Ale wszystkich 6 części, czy tylko do czwartej?:) Jak na mój gust wszystkie są świetne pod względem muzycznym. I nawet jeśli nie dla wszystkich partytura jest zachwycająca, to trzeba pamiętać, że gdyby nie ona, to na muzyka w dzisiejszych filmach (prawdopodobnie) nie byłaby taka symfoniczna i orkiestralna :) A to, że imperium kontraatakuje nie dostało oscara za muzyke - tego nigdy nie przeboleje, tak samo wyznań gejszy

Vasq

Do 4,3,6 no do wszystkich.Ale zgadzam się gdyby nie ta muzyka to dzisiejsza
muzyka nie była by taka symfoniczna i orkiestralna, a wielka szkoda bo uważam, że taka muzyka jest najlepsza do filmów(zależy jakich), a nie jakiś
metal lecący w tle.A filmu Wyznania gejszy nie oglądałem więc nie wiem jaka
jest tam muzyka.Fajna, jeśli tak to przeboleje, że pan Williams nie napisał
muzyki do Harrego Pottera i Czary Ognia.Bez muzyki Williamsa ten film nie ma tego klimatu

sil8

Szkoda też, że nie napisał do 5 części. Bardzo bym chciał, żeby skomponował muzyke do 2 ostatnich części, choć to mało prawdopodobne:-(

Vasq

Może zorganizujemy petycję międzynarodową aby John Williams napisał muzykę do następnej części Harrego Pottera.Kto jest za.Wpisywać się
1.sil8
proszę niech wpisują się następne osoby pokażmy ja jest Nas wielu

sil8

Biorąc pod uwagę nawału osób piszących w tym temacie, to petycja raczej nie będzie między narodowa:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones