PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682014}

Złodziejka książek

The Book Thief
7,5 77 249
ocen
7,5 10 1 77249
5,2 8
ocen krytyków
Złodziejka książek
powrót do forum filmu Złodziejka książek

Odebrali całą duszę historii opisanej w książce. Zdecydowane rozczarowanie. Nie wiem co ten
film miał wspólnego z tytułową złodziejką książek, był to raczej temat delikatnie ruszony,
poboczny. Książka opowiada poruszającą, magiczną na swój sposób historię toczącą się w trakcie
wojny. Film przedstawia wojnę w bajkowy, familijny sposób. Nie same zmiany fabuły tak bardzo
drażnią, jak właśnie ograbienie tej historii z emocji i refleksji jaką nasycona jest książka.
Całkowite nieporozumienie. Książka - godna polecenia, film niestety jest stratą czasu.

ocenił(a) film na 4
bannus91

Popieram poprzednią wypowiedz. Film tak strasznie mnie drażnił, że nie wiedziałam czy dotrwam do końca. Książka skupia się na zupełnie innych wartościach. Każda postać ma swoją historię - i to właśnie tworzy tą magiczną atmosferę. Możemy te postacie poznać, przywiązać się do nich. Natomiast film wszystko uprościł, spłycił. Niektóre sceny są wyrwane z kontekstu z książki i w ogóle nie wytłumaczone. I pytanie: skoro tytuł brzmi " złodziejka książek" to czemu w filmie prawie nic o tym nie ma? Temat został ledwie poruszony. Pomimo tego, że ekranizacja trwa ponad 2 godziny to uważam, że to jednak za krótko aby opowiedzieć całą historię. Najbardziej brakowało mi lektora=śmierci. Jego głos można usłyszeć w zaledwie paru momentach, a to jedna z najważniejszych postaci w książce! To on powinien opowiadać całą historię.

ocenił(a) film na 7
sculptor

I dlaczego nie kradli jabłek? Wątek żony burmistrza był strasznie spłycony. Nie było też tych momentów, gdy Max mówi, że słowa mają moc i o drzewie (książkę czytałam już jakiś czas temu, a właśnie to mi najbardziej utkwiło w pamięci) Wiem, wiem, 2 godziny to za mało żeby wszystko zmieścić, ale mam wrażenie, że zgubili to, co było w nim najważniejsze...

ocenił(a) film na 8
madziula357

albo nie było też ważnej jak dla mnie sceny spotkania Liesel z Maxem na drodze. O walce Maxa z Hitlerem nie wspomnę...

bannus91

https://www.youtube.com/watch?v=y2QHZ6BCVRw

bannus91

Popieram,niestety ten film nie umywa się do wspaniałej książki i historii ludzi..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones